• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Derby na remis

Email Drukuj PDF

1pktWczoraj o godzinie 15:30 zawodnicy Wichra Wilchwy walczyli o kolejną zdobycz punktową, tym razem w derbowym pojedynku z Startem Mszana. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Taki wynik wydaje się być sprawiedliwym, chociaż to zawodnicy Wichra mieli więcej klarownych sytuacji do zdobycia gola.

Zapraszamy do krótkiej relacji.

Wczorajsze derby rozpoczęły się wybornie dla zawodników z Wilchw. Już w drugiej minucie po wrzutce w pole karne, w zamieszaniu pod bramkowym piłkę do bramki Startu skierował Dawid Kubica. Ten gol nakręcił bardzo mocno zespół z Mszany, który raz po raz meldował się przed polem karnym Wichra. Wszystkie strzały gospodarzy były jednak dalekie od celu. Bramkę na 1:1 Start zdobył po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Do końca pierwszej połowy oba zespoły starały się zdobyć drugą bramkę. Bardzo blisko tego celu byli nasi zawodnicy, po błędzie obrony Startu swoją okazję do zdobycia gola miał Marcin Hoszek, ostatecznie jego strzał został zablokowany przez wracającego obrońce.

Druga połowa od samego początku był jadną nieustanną walką o piłkę. Do 60 minuty większą inicjatywę wykazywali gospodarze, nasi zawodnicy skupili się na kontratakach. Właśnie dzięki tej taktyce mogli wygrac wczorajsze spotkanie. Gospodarze po 70 minucie ewidentnie opadli z sił a naszym napastnikom nie brakowało werwy. Do tego dobrą zmianę dał Jakub Sikora, który po indywidualnej akcji mógł, tak jak Hoszek w pierwszej połowie, zdobyć gola, który dał by upragnione zwycięstwo Wilchwianom. Tak jednak się nie stało i mecz ostatecznie zakończył się remisem. Jest to szósty mecz z rzędu bez porażki w wykonaniu podopiecznych Adama Kubicy.

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 10:11